Що таке ККД твердопаливних котлів?

10.03.2021 14:15
Що таке ККД твердопаливних котлів?

У сучасних твердопаливних котлах які оснащуються електронним управлінням можна домогтися досить високого ККД. Так ККД піролізних котлів, серії Unika зазвичай вище ніж у котлів прямого горіння, з кількох причин:

  • теплообмінником служить сам корпус котла, оскільки факел полум'я б'є зверху в низ, то найгарячіша точка знаходиться внизу. Тепло піднімаючись вгору по водяній сорочці котла передається теплоносія в якості якого, найчастіше застосовується вода;
  • за рахунок того, що спалюється деревний газ, температура полум'я досягає 1000-1200 градусів, а отже і тепла виділяється більше;
  • дрова в камері горіння не горять, а тліють, що забезпечує більшу тривалість роботи котла на одному завантаженні. Приблизно в два рази в порівнянні з традиційним котлом.

ККД піролізних котлів досягає 85-87%. Найбільший ККД у пелетних котлів серії Geyzer, він може досягати 92%. Настільки високий рівень ККД забезпечується, головним чином, можливістю дозованої подачі палива на пальник котла і вологістю палива. Пелета, як паливо, за визначенням не може мати високої вологості, тому вона є ідеальним паливом з точки зору вологості. Сукупність якісного палива, пальника з автоматичною подачею палива, регулювання горіння за рахунок плавного нагнітання повітря і правильно розрахованого теплообмінника і забезпечують максимальний ККД у пелетних котлів.

У котлів прямого горіння (традиційні котли), серія Watra, за рахунок правильно розрахованої площі теплообмінника і більш тонкого регулювання горіння ККД досягається на рівні 82-85%. Точне регулювання забезпечує установка на котлі електронного контролера який забезпечує перепад температури в найгарячішому місці котла не більше 5 градусів.

На величину ККД впливає якість палива, а саме: порода деревини і її вологість. Причому вологість впливає на ККД всіх типів котлів, а не тільки піролізних.