Корисна інформація

Загальні положення

Традиційно перед початком монтажних робіт по установці котла нагадаємо про необхідність ретельного вивчення паспорта на обладнання, і необхідності виконання зазначених в ньому експлуатаційних вимог.

Також неприпустимо втручання в конструкційні особливості пристрою. Тільки при дотриманні всіх цих правил, експлуатація котлового обладнання може бути досить ефективною і безпечною.

Димарі і деякі аспекти їх влаштування

Статистичні дані свідчать, що близько 95% всіх можливих неполадок в роботі котлів є наслідком незадовільного стану димоходу. Це можуть бути помилки при його проектуванні і монтажі, надмірне накопичення сажі на стінках, утворення конденсату і інші фактори.

З цієї причини розрахунок і монтаж димоходу бажано довірити професіоналам, тому що помилки, скоєні дилетантами в цих важливих операціях, можуть коштувати досить дорого і для їх виправлення без серйозного втручання в конструкційні особливості приміщення вже не обійтися.

Крім цього, важливим елементом в роботі димоходу і опалювальної системи в цілому є обов'язковість утеплення димохідних труб. Відсутність елементів термоізоляції на трубах призводить до утворення конденсату на них, псування самих труб (особливо в тому випадку, якщо труби звичайні сталеві), небажаного накопичення вологи на прилеглих елементах конструкції будівлі, просочуванню вологою цегляної кладки, бетонних елементів і іншого.

Крім того внаслідок промерзання відбувається надмірне охолодження внутрішніх поверхонь димохідних труб, що незмінно викликає погіршення тяги, наслідком чого можуть бути задимленість приміщення, зниження рівня ефективності роботи опалювальної системи, перевитрата палива та інші негативні наслідки.

Частка різних елементів котла і димоходу

Також важливою умовою ефективної і безпечної експлуатації котлового обладнання є своєчасне очищення внутрішньої камери котла від продуктів згоряння палива.

Періодичність видалення золи рекомендована в межах одного разу на 3 - 5 днів. Зола видаляється за допомогою щітки і совка. При виконанні цієї операції необхідно стежити за тим, щоб не пошкодити дно котла.

Крім золи в результаті згоряння утворюються такі побічні продукти, як смола і сажа. Кількість яка утворюється смоли і сажі залежить від властивостей застосовуваного палива. Найбільша їх кількість виходить при горінні недостатньо просушених дров, особливо хвойних порід (апріорі багатих змістом смолистих складових в деревині).

Смола осідає на елементах завантажувальної камери котла, і рекомендується її видаляти не рідше одного разу на місяць із застосуванням скребків або шпателів. Сажа, як більш летючий продукт накопичується на стінках димоходу, чистка якого рекомендується раз на рік після закінчення опалювального сезону (або перед початком нового).

Паливо, що використовується

Важливо застосовувати тільки дозволені для кожної моделі котла різновиди палива. Вони вказуються в паспорті. Ні в якому разі не варто застосовувати котел для спалювання побутового сміття та інших матеріалів, так як, в результаті подібних дій може постраждати і саме устаткування, і факт спалювання характеризується, як нецільове використання пристрою. А це може спричинити втрату права на гарантійне обслуговування та інші неприємності.

Використання низькоякісних видів палива. Технічні параметри наших котлів дозволяють отримувати необхідну потужність при використанні будь-якого палива (дозволеного). Однак низькоякісні його види не дають можливості повністю проявити високий ККД обладнання та призводять до підвищеного забруднення внутрішніх елементів пристрою і димоходів. Особливо це актуально при використанні недостатньо просушених дров, вугілля з підвищеним вмістом сірки і деревини хвойних порід.

Найбільш поширена різновид поломки котлів з автоматичною подачею палива

Наші котли є надійним і безпечним обладнанням, але існує ймовірність пошкодження деяких вузлів, незалежна від загальної якості виробу. Так в бункер для пелет в процесі експлуатації можуть потрапляти сторонні предмети (болти, шматки дрантя, гілки та інше). В результаті чого шнек може заклинити, а при заклинювання двигун приводу подачі палива може згоріти.

Для того щоб виключити цю можливість, для фіксації шнека в редукторі використаний спеціальний болт (з діаметром нарізного ділянки 5 мм) з малими показниками жорсткості. При заклинюванні цей болт зрізається обертовим валом, обертання не припиняється і двигун не відчуває виводять його з ладу перевантажень.

В цьому випадку при виявленні подібного дефекту необхідно відключити подачу палива, вичистити бункер від пелет, видалити сторонній предмет, замінити зрізаний болт запасним (є в комплекті поставки котла) і заново перезапустити котел. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати для цих цілей інші болти (з іншими показниками жорсткості) і випадкові пристосування (шматки дроту, арматури та інше).

Гарантійні зобов'язання виробника

Всі вироби марки КОТЕКО забезпечуються гарантією протягом 18 місяців з дня продажу. При здійсненні покупки продавець заповнює два відривних талона, що знаходяться в паспорті на обладнання. Один талон залишається у покупця, другий відправляється до виробника і є підставою для постановки придбаного вироби на гарантійне обслуговування.

Всі деталі і вузли котла забезпечені гарантіями виробника, за винятком витратних матеріалів. До них відносяться:

  • Ущільнювачі, набивки на дверцятах котлів;
  • Форсунки у піролізних моделей.

При будь-якому зверненні за інформацією до виробника необхідно вказувати заводський номер котла. Його можна знайти в паспорті або на шильді на корпусі виробу.