Поширені запитання

Яка температура може вважатися оптимальною для роботи котла?

Температурний режим експлуатації будь-якого котлового обладнання повинен врівноважувати три обов'язкових показника його роботи:

  • Створення комфортних умов у приміщенні;
  • Економічна витрата палива;
  • Виключення можливості утворення конденсату на частинах конструкції, що стикаються з рідким теплоносієм. Що здатне призводити до утворення точкових вогнищ корозії, псування елементів конструкції теплообмінника і інших деталей, і в кінцевій мірі виходу котла з ладу.

Для того, щоб на внутрішніх елементах пристрою не виникало конденсованої вологи, що забезпечується температура повинна бути вище точки роси. Показники точки роси для кожного конкретного експлуатаційного випадку можуть складатися з багатьох компонентів:

  • Стану палива (його вологості, перш за все);
  • Ступеня забруднення зовнішніх поверхонь теплообмінника;
  • Погодних факторів (температура, атмосферний тиск та інше);
  • Температури рідкого теплоносія;
  • Вакууму або тиску в камері згоряння.

Виходячи з цих чинників, розрахувати в кожному конкретному випадку оптимум за температурними показниками для котла в стандартних умовах пересічному споживачеві досить важко, тому рекомендовані показники для температури води приймають не нижче 45º за Цельсієм. Ідеальними ж показниками температури теплоносія вважаються: нагрів до 65ºC, і температура на вході в котел при проході повного кола циркуляції 55ºC.

Чи є захист від загоряння для котлів з безперервною подачею палива?

Такого типу захистом оснащуються котли типу Geyzer, які оснащені бункером з автоматизованою подачею палива (пеллет). При роботі цих пристроїв в разі непередбаченого відключення електроенергії є певний ризик того, що тління почнеться не в камері згоряння, а безпосередньо в шнеку, заповненому пелетами.

Для цього випадку в пристрої котла передбачено наявність механічного датчика температури з високим рівнем чутливості і резервуара з водою для гасіння спалахнули в шнеку пелет.

При навіть підвищенні температури в бункері, викликаної несанкціонованим горінням, датчик подає сигнал на обертовий шнек з метою прискорити його подачу для того, щоб видавити тліючі пелети в камеру згоряння. Якщо цей захід не допомагає (при відключенні електроенергії), то спрацьовує клапан в резервуарі з водою і відбувається гасіння загорівся палива в шнеку. При цьому робота котла зупиняється і видається сигнал тривоги.

При роботі котла виникає стукіт в колосниках. Які його причини? І як це ліквідувати?

Стук в колосниках зазвичай є наслідком порушення циркуляції теплоносія. При його нагріванні може відбуватися його локальний перегрів до кипіння.

Рекомендовані шляхи усунення:

  • Перевірити якість роботи циркуляційного насоса. Його продуктивність повинна бути достатньою для вашої опалювальної системи, якщо немає, але варто встановити насос в великими робочими характеристиками;
  • Часто причиною стуку в колосниках є накопичився в трубопроводі опалювальної системи повітря. Його необхідно стравити через відповідні клапани;
  • Змінити спосіб розпалювання котла, зменшивши початкову кількість палива, при цьому вогонь в камері згоряння буде розгоратися повільніше і нагрів теплоносія буде більш рівномірним без закипання;
  • Також причиною цього явища може бути помилка при монтажі котла. Нерівна установка (не витриманий рівень) на площину підлоги (або іншій поверхні) може також викликати порушення в процесі циркуляції рідкого теплоносія.

Що робити, якщо в котлі закипів теплоносій?

Зазвичай подібні неприємності відбуваються в разі, якщо в цій якості використовується вода в чистому, беспримесном вигляді. Причина цього явища - недостатній відбір підігрітою рідини, що скупчується в теплообміннику. Перше, що необхідно зробити в цьому випадку, це не піддаватися паніці. Закипання води в товстостінній трубчатом резервуарі (нагадаємо, товщина стінок теплообмінника не менше 6 мм) саме по собі звичайно не призводить ні до пожежі в приміщенні, ні до руйнування котла або його компонентів.

Вам необхідно в цьому випадку знизити температуру котла.

Рекомендовані методи:

  • Перекрити подачу повітря в котел. Робиться це перекриттям клапана, що подає повітря або закриванням заслінки вентилятора;
  • Погасити вогонь в камері згоряння, засипавши його піском або попелом, або видаливши паливо, що горить з камери згоряння;
  • Відкрити очисні отвори за камерою згоряння, це дозволить знизити температуру в ній.

Даний комплекс заходів дозволить зберегти працездатність пристрою і не призведе до руйнівних наслідків ні для вашого житла, ні для котлового обладнання.

Не менш важливо знати, чого в подібній ситуації робити не потрібно ні в якому разі:

  • Запускати в систему холодну воду!
  • Гасити вогонь в камері згоряння за допомогою води!

Різкий температурний контраст, що виникає в теплообміннику при таких діях, здатний привести до вибуху котла!

Одним із заходів попередження перегріву води в теплообміннику є популярна останнім часом практика використання багатокомпонентних рідинних теплоносіїв. Зазвичай для цих цілей використовують водні розчини гликолей (етиленгліколь, пропіленгліколь), що мають в порівнянні з водою більш високу температуру кипіння, низьку температуру замерзання і інші більш бажані термодинамічні властивості.

Які переваги дає обертальна горілка?

Пальниками такого типу оснащуються котли серії Geyzer потужністю від 17 до 50 кВт. Рухливі елементи таких пальників дозволяють краще прогорати паливу і не призводять до його спікання з утворенням коржа.

Подібні явища часто спостерігаються при використанні в якості палива низькоякісних порід вугілля (з підвищеним вмістом сірки) і використанні пелет з великим вмістом смол (відходи соняшника, деякі види соломи).

Такий пристрій менш вимогливо до якості палива і краще очищається.

Чи обов'язкові для твердопаливних котлів безперебійні джерела електроенергії?

Більшість моделей твердопаливних котлів оснащується різними керуючими і допоміжними пристроями, забезпеченими електричним приводом. Це циркуляційні насоси, електричний привід шнека для безперебійної подачі палива, блок управління і турбіна.

Серйозні перебої електроенергії зупиняє процес обороту теплоносія, подачу палива і роботу системи видалення диму. Як наслідок, припинитися обігрів приміщення, а можливо і закипання води в котлі.

Для того щоб цього не відбувалося корисно обзавестися джерелом безперебійного живлення (ДБЖ), здатним в разі перебоїв з централізованою подачею електроенергії підключити котел до альтернативного її джерела (акумулятора).

Для правильного вибору ДБЖ для вашого конкретного випадку має сенс звернутися до фахівця, маючи на руках паспорт на котел і допоміжне електрообладнання (циркуляційний насос та інше).